Autorovi CARROLL LEWIS vyhovuje 6 titulů.

ALENKA V KRAJI DIVŮ A ZA ZRCADLEM -3.VYD

ALENKA V KRAJI DIVŮ A ZA ZRCADLEM -3.VYD

Třetí vydání světoznámé Carrolovy Alenky v klasickém překladu Aloyse a Hany Skoumalových.
Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který příběh údajně napsal pro malou holčičku jménem Alice neboli Alenka. Ta je také hlavní postavou knihy. Dívka se nečekaně octne v záhadné krajině divů, kde se střetává s vymyšleným světem plným podivuhodností. Poněkud tvrdohlavá Alenka přichází s dětsky rázným řešením fantazijních zápletek, jež mají na svědomí svérázní obyvatelé říše divů. Tato ochotná a přívětivá, současně však také neústupná až tvrdošíjná dívka přitom stále zůstává dětsky sympatická. Lewis Carroll zde předvádí svoji schopnost logicky svázat absurdnosti světa a současně také důkladnou znalost dětského chování. Právě tyto schopnosti společně s básnivou imaginací zaručily jeho dílu světové uznání a vstup mezi literární klasiku.

V roce 2015, u příležitosti 150. výročí prvního vydání Alenky v kraji divů, se v New Yorku konala výstava různých vydání této knihy ze 174 jazycích. Hlavní cenu získalo slovenské vydání s ilustracemi právě Dušana Kállaye, ilustrátora této knihy.

Cena: 399 Kč

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ - NV

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ - NV

Alenka se pustí do pronásledování bílého králíka, který kolem ní proběhl. Spadne do králičí nory, která se ukáže být branou do podivného světa, ve kterém jsou přírodní zákony vystřídány neomezenou fantazií, překrásně zobrazenou nádhernými ilustracemi, které vykreslují veškeré kouzlo tohoto zázračného světa.

Cena: 399 Kč

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ - NV

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ - NV

Když se králík znovu ukázal, Alenka se k němu rozběhla. Dorazila ke křoví právě včas, aby ho zahlédla, jak mizí v temné noře a nespokojeně bručí: „Jemine! Jemine! Je pozdě! Alenka se bez váhání přikrčila a vyrazila úzkou norou za prchajícím králíkem. Náhle jakoby se země pod ní propadla – padala do hluboké temné jámy! Nedokázala si představit, co ji tam dole čeká. Nesmrtelný příběh Alenky v říši divů doplněný překrásnými ilustracemi.

Cena: 299 Kč

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ - SVĚTOVÁ ČETBA PRO Š

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ - SVĚTOVÁ ČETBA PRO Š

Alenka v říši divů vypráví o dobrodružství malé holčičky, které je plné fantaskních motivů. Je úplně jiné než moralizující příběhy. Alenka se propadne králičí norou, protože pronásleduje bílého králíka, zvětšuje se a zmenšuje a pije čas s podivnými společníky. Vrátí se někdy z říše divů, nebo jí královna setne hlavu ?

Cena: 139 Kč

ALICE ADVENTURES IN WONDERLAND

ALICE ADVENTURES IN WONDERLAND

Designed to appeal to the book lover, the Macmillan Collector's Library is a series of beautifully bound pocket-sized gift editions of much loved classic titles. Bound in real cloth, printed on high quality paper, and featuring ribbon markers and gilt edges, Macmillan Collector's Library are books to love and treasure. When Alice tumbles down a rabbit hole one summer afternoon in pursuit of a White Rabbit, she finds herself in Wonderland. And here begin the adventures that have made Alice the stuff of legend and ensured that Lewis Carroll's book is the best loved and most widely read in children's literature. Illustrated in black and white by Sir John Tenniel, with an Afterword by Anna South

Cena: 259 Kč

ALICE IM WUNDERLAND

ALICE IM WUNDERLAND

-

Cena: 159 Kč

Stránka: 1  z  2

 
Vyrobil: Kašpárek